Pre lepší online zážitok používame cookies. Pomáhajú nám analyzovať návštevnosť, prispôsobiť reklamu a zvyšovať kvalitu služieb. Viac informácií a možnosti nastavenia tu.

Pozor na pretrénovanie sa

Rovnako ako v posilňovni, kde musim odcvičiť akurát tvrdo na to, aby som sa zlepšoval, rovnako aj tu musím trafiť tréningovú záťaž tak akurát.

Jeden rozdiel tu však je, oporti posilovni je tu to pásmo efektivity ešte tenšie.

Použite záťaž primalú , a progress bude malý , použite záťaž priveľkú , a penis sa v obrannej reakcii stiahne, väzy ztvrdnú a nenaberiete vôbec nič, alebo dokonca drahé milimetre aj dočasne stratíte.

No a aby toho nebolo málo, tak teraz ešte príde ten najväčší háčik, táto ideálna záťaž u ktorej je progress ideálny, je pre každého úplne, ale úplne inde. Zatiaľčo pre jedného je 10 minut jelqingu absolutný ideal u ktorého môže ostať aj rok a všetko navyše mu len pohorší, iný sa môže oprieť do 30 a viac minutových tréningov pokročilých cvikov (ktore si rozoberieme inokedy).

Ak sa po tomto úvode chystáte zavrieť túto stránku, zahodiť extender do kúta a prenechať veľké penisy len chalanom z porna… tak nemusíte.

Aj keď je táto zóna tenká a u každého inde existuju extrémne efektívne a veľmi prirodzené zposoby, ako ju nájst a to ako inač, než počúvanim toho, čo vám vraví vaše telo. Čo ale presne počúvať? Na ďalších riadkoch nájdete zoznam fyziologických indikátorov, podľa ktorých sa ľahko zorientujete.

 

Fyziologicke indikatory rastu (ďalej len FIR) delime do troch skupín:

 • Negativne FIR – trénujete príliš, váš progress sa zastavil, musíte znížiť pracovnú záťaž, alebo dobu jej aplikovania
 • Pozitivne FIR – znamená, že ste na dobrej ceste, pretrénovanie nenastáva, ste buď na ideálnej úrovni, alebo môžete ešte pridať
 • Neutrálne FIR – tieto nie su sami o sebe ani negatívne, ani pozitivne, až v kombinacii s inými pozitívnymi, alebo negatívnymi FIR sa dá vyvodiť, čo znamenajú

 

Negatívne FIR :

 • bolesť
 • znížena nočná a ranná erekcia
 • znížená tvrdosť erekcie
 • necitlivosť penisu
 • zafarbenie penisu
 • zmenšenie penisu

 

Pozitívne FIR :

 • zväčšenie penisu bez erekcie behom dňa
 • zlepšenie nočnej a rannej erekcie
 • zlepšenie tvrdosti erekcie

 

Neutrálne FIR :

 • dočasné stiahnutie penisu PO treningu
 • načervenanosť
 • veľmi mierna bolestivá citlivosť
 • dočasné zväčšenie penisu (niekoľko minut do niekoľkých hodín)

 

Samozrejme, zo všetkých indikátorov je samotný rast alebo stagnacia rastu zo všetkého najdôležitejšia. Ak na danom tréningu rastiem, je dobrý, ak stagnujem je špatný. Bodka. Teda pre mňa zlé cvičenie by niekomu inému samozrejme fungovať mohlo.

 

Uveďme si priklad:

Povedzme, že začiatočnik začne jednoduchú úvodnu rutinu: 5 minut zahriatia nasledovaných 5 minútami jelqingu. Keď skončí trénink jeho penis je trochu väčší, načervenalý a a vysí dlhší, ako zvyčajne. Po niekoľkých minutách sa stiahne. Na ďalší deň zistí že sa mu zlepšila nočná a ranná erekcia. Z celkového obrazu všetkych FIR vidime, že pretrénovanie nenastáva. Rozumný postup v tejto situacii je pokračovať v tejto rutine ďalej.

Po dvoch tyždnoch treninku sú všetky FIR stále rovnaké, ale nezaznamenal žiadny nárast penisu. Z toho vyplíva, že by mal zvýšiť záťaž, alebo trvanie treninku. Prečo? Pretože podľa FIR vieme že nenastava pretrenovanie, a podla nulového nárastu vieme, že nenastáva ani ideálna záťaž, preto je nám hneď jasné, že sme podtrénovaní.

 

Pre väčšinu z nás (ktorí nie sme supertalentovaní) je rast veľmi tenká hranica medzi pretrénovaním a podtrenovaním
Takže náš začiatočník usúdil, že je podtrénovaný a zdvojnásobil množstvo jelqingu z 5 minut na 10 minut denne. Všetky FIR zostali rovnaké, ale keď sa zmeral po dvoch týžnoch, nameral pol centimetra navyše. Toto je samozrejme ultimatnaáreakcia tela, ktoru sme celú dobu chceli. V tejto situácii je logické udržiavať danú úroveň záťaže, až dokiaľ neprestane fungovat a až potom znova zvyšiť.

V ďalšom článku preberieme ďalšie ukážkove situacie roznych FIR a nasledne si ukážeme jako z nich správne vyčítať ďalší postup.

 

 

Kategórie:Články Cviky

Ostatní práve čítajú:


Priestor pre tvoje myšlienky:

Použitím tohto formulára, súhlasíte s uložením a spracovaním vašich údajov touto stránkou.
Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.