Pre lepší online zážitok používame cookies. Pomáhajú nám analyzovať návštevnosť, prispôsobiť reklamu a zvyšovať kvalitu služieb. Viac informácií a možnosti nastavenia tu.

Ako pozorovať, či cvičenie zaberá

V minulom článku o fyziologických indikátoroch rastu sme si vysvetlili, ako nám telo dáva na javo, ktorá rutina funguje a ktorá nie. Čítanie tohoto feedbacku však nebýva vždy úplne jasné. A preto som sa rozhodol pridať viac príkladov z praxe. (Priklady ktore tu píšem, uvadzám z hlavy, no sú založené na osobných skúsenostiach desiatok až stoviek ľudí).

 

predlzenie-penisu-je-iste

Uveďme si teda tretí príklad, tentokrát pretrénovania sa:

Janko si prečítal na internete, že cvičením je možné dosiahnuť predĺženie penisu. A kedže už od škôlky bol veľký fanušik Rocca Siffredyho, povedal si, že nemôže strácať ani sekundu a rozhodne sa vešať si na penis bowlingovú guľu. Prvé čo si po treningu všimne je, že sa jeho penis po tréningu stiahne. (neutrálny Fiziologický indikátor rastu, ďalej len FIR) Neskôr si všimne, že jeho nočná aj ranná erekcia sú preč. Keď sa po dvoch týždnoch zmerá, zistí, že v skutočnosti ešte pol centimetra stratil. (u pretrénovania je dočasné skrátenie penisu nie len možné, ale naprosto bežné.)

Podľa všetkých FIR je teda naprosto jasné, že jeho tréning bol totálne prestrelený. Toto je vcelku očividné už na prvý pohľad, čo je však už menej očividné, je to, že v jeho pripade boli negatívne FIR (strata veľkosti, strata erekcie…) sprevádzané neutrálnym FIR (stiahnutie penisu pri tréningu). Vďaka tomu vie, že ak sa mu stiahne penis po tréningu, tak že je pravdepodobne jeho tréningová záťaž priveľká.

 

Pozor, toto nie je obecné pravidlo!! Neutrálne FIR sa dá povazovať za indikator pretrénovania len vtedy, ak dlhodobo vypozorujeme spojenie s negatívnymi FIR!

 

Janko sa teda rozhodne na chvíľu sen pornoherca odložiť a dá svojmu penisu čas zregenerovať všetky útrapy, ktoré ho prinútil podstúpiť. Po týždennej pauze sa mu obnoví ranná a večerná erekcia. Podla týchto pozitívnych FIR vieme vyvodiť, že jeho penis zregeneroval zažitú traumu a je pripravený vrátiť sa do boja.

Janko sa pri druhom pokuse ukľudní a namiesto bowlingovej gule si zoženie adekvátne zavažie pre začiatočníka. Po treningu sa mu penis stiahne len na 10 minút a nasledne vysí v normálnej dĺžke, jeho nočná aj ranná erekcia dosahuje vysokej kvality. Keď sa Janko znovu zmeria po 2 týždnoch, zistí, že nabral dĺžku. Tieto ukazovatele dokopy samozrejme ukazujú správnu úroveň tréningového nasadenia a je potrebné ich udržať.

Takže čo s tým?

Veľmi dôležitá vec, ktorú treba mať na pamäti je, že u pretrénovania penisu tkanivo v obrannej reakcii stvrdne a akékoľvek predĺženie penisu je nemožné!!! Práve to je hlavný dôvod toho, prečo sa v začiatočníckych článkoch stále dookola opakuje začať na nízkej tréningovej intenzite.

Ak ste totiž podtrénovaní, jedine čo stačí urobiť je pritvrdiť. Ak si však váš penis pretrénujete, budete musieť zaradiť úplné voľno a čakať, kým sa väzivo znova po traume uvoľní. Väčšinou to síce trvá iba 1-2 týždne, ale je to úplne zbytočné a dokonca to brzdí budúci rast. Teda sú určite vynimky z tohto pravidla, ale to sa týka minimálneho % populácie a rozhodne nemá zmysel sa úmyselne pretrénovavať, kým sa nevenujete cvičeniu penisu aspoň pol roka a nepoznáte dokonale svoje telo. Teda áno, je možné naberať centimetre u negatívnych FIR, ale tam sa to zase úmyselne prekladá s dlhším časom regenerácie a musí sa to rozumne cyklovať. Nie len „hurr durr, budem sa za neho ťahať čo to pôjde“.

Ďalšia vec, na ktorú je potreba si dávať pozor, je stav vášho penisu behom cvičenia. Býva totiž veľmi klamlivý! Ak ste napríklad zvyknutí jelqovat 10 minut denne a postupne naberáte, tak pridate na 20 minút denne. Behom cvičenia je vás penis obrovský a pocitovo vam to pride ako najúspešnejší tréning vašeho života. Potom ale príde noc a erekcia je v prdeli. FIR je potreba hodnotiť s chladnou hlavou, ideálne výsledky niekoľkých dní (idealne týždna až dvoch) a nenechať sa uniest tréningovým entuziazmom.

Kategórie:Články Cviky

Ostatní práve čítajú:


Priestor pre tvoje myšlienky:

Použitím tohto formulára, súhlasíte s uložením a spracovaním vašich údajov touto stránkou.
Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.