Pre lepší online zážitok používame cookies. Pomáhajú nám analyzovať návštevnosť, prispôsobiť reklamu a zvyšovať kvalitu služieb. Viac informácií a možnosti nastavenia tu.

Kegelové cviky pre mužov

Kegelové cviky pre mužov sú skvelý cvik, pomocou ktorého si môžete zlepšiť celkové zdravie a dosiahnuť lepšiu tvrdšiu erekciu a taktiež, vydržať dlhšie v posteli pri sexe.

intimate young couple during foreplay in bed

 

Viagra nie je jediným liekom na erektilnú disfunkciu

Kegelové cvičenia pre mužov pomôžu taktiež.

Väčšina mužov už o kegelových cvikoch počula, keďže nie sú žiadnou novinkou. Kegelové cviky boli objavené doktorom Arnoldom Kegelom v 40 rokoch dvadsiateho storočia a ich cieľom bolo pomôcť ženám spevniť ich vagínu po pôrode.

Zistilo sa taktiež, že kegelové cviky majú nespočet výhod aj pre mužov, čo sa zlepšenia ich sexuálneho života týka. Mnoho mužov ich do svojej rutiny nezaraďujú, pretože sami o sebe nezväčšia ich prirodzenie. Avšak majú množstvo iných výhod a nepriamo k zväčšeniu prispievajú.

 

Čo dokážu kegelové cviky?

  • Chcete sa zbaviť predčasnej ejakuácie?
  • Chcete sa zbaviť erektilnej disfunkcie?
  • Chcete mať tvrdší a zdravší penis?

Potom určite začnite s kegelovými cvikmi.

Pokiaľ sa o cvičenie penisu zaujímate preto, lebo si chcete zlepšiť váš celkový sexuálny život, chcete do svojej cvičebnej rutiny zaradiť kegelové cviky. Spolu s pevnejšími erekciami a zvýšenou výdržou majú celý rad ďalších benefitov.

 

Tu je krátky list toho, čo kegelové cviky priniesli do života mnohým mužom:

  • Kegelové cviky prinášajú tvrdší penis a dlhotrvajúcu erekciu
  • Kegelové cviky zlepšujú prietok krvi
  • Kegelové cviky budujú zdravšiu prostatu
  • Kegelové cviky majú vplyv na uhol erekcie. Muži s nedostatočnou erekciou (penis v erekcii smerujúci k zemi) hlásaju zlepšenie, vyrovnanie penisu do horizontálnej polohy, alebo sa dokonca vztýčenie sa dohora.
  • Kegelové cviky nepriamo zlepšujú erekciu – tým, že majú vplyv na prietok krvi v penise, zapríčiňujú, že sa do vášho penisu dostane viac krvi, jeho potenciálna veľkosť sa tak využije na maximum a tým je vo výsledku väčší a tvrdší.
  • Kegelové cviky majú vplyv na zlepšenie kvality orgazmov a ejakulácie
  • Kegelové cviky majú vplyv na výdrž v posteli. Vďaka schopnosti lepšie ovládať svoj penis vydržia muži cvičiaci kegelové cviky omnoho dlhšie, zažívaju mnohonásobne orgazmy a doktori po celom svete tento cvik doporučujú.

 

Čo to sú tie kegelové cviky?

Kegelové cviky sú na rozdiel od iných cvikov na penis cviky, ktorými cvičíte priamo svaly panvového dna – svaly okolo vašej panvovej kosti inak nazívané aj ako PC sval (pubococcygeus muscle).

 

Kde je môj PC sval?

Ako vedľajšiu poznámku je treba uviesť, že PC sval je zavádzajúci názov. Pri cvičení kegelových cvikov totiž cvičíte viac svalov. Počas cvičenia PC svalu cvičíte taktiež váš IC val a BC sval. Pre jednoduchosť sa však pri označovaní svalov panvového dna budeme držať názvu PC sval.

Nájsť váš PC sval je jednoduché. Nabudúce, ako budete cikať, skúste zastaviť prúd moču. Sval ktorý v tom momente zapájate je ten povestný PC sval.

 

Ako cvičiť kegelové cviky?

Kegelové cviky prebiehajú tak, že vedome uvoľňujete a zatínate svoj PC sval. Počas zaťatia PC svalu sa snažte vydržať najdlhšie, ako viete. Je zvyčajné, že to nevydržíte dlhšieako na pár sekúnd. Ba čo viac, niektorí muži nevydržia ani to. To signalizuje, že ich PC sval je až príliš slabý.

Nebojte sa však, stači len trocha kegelových cvikov a váš PC sval rýchlo zosilnie, za čo určite zožnete odmenu v posteli.

Najlepšie na tom všetkom je, že na rozdiel od iných cvikov na penis, kegel nevyžaduje ruky ani nohy a nie je vidieť. Cvičiť kegelové cviky môžete kedykoľvek a kdekoľvek – v práci, v aute, za počítačom, alebo dokonca počas chôdze.

 

Cvičiť každý deň?

Keďže je PC sval obdobným svalom, ako biceps a triceps, chcete mu dať dostatočný priestor na oddych a rast. Rovnako ako iné svaly, aj PC sval sa ľahko presíli. Na to, aby ste presíleniu predišli, necvičte každý deň. Namiesto toho cvičte 3 až 4 krát do týždňa.

 

Váš tréningový plán

Počas prvých týždňov spravte 50 opakovaní, každý druhý deň. Kontrakcia PC svalu by mala vydržať 1 až 5 sekúnd, závisiac od sily vášho PC svalu. Počas prvých dní cvičenia pravdepodobne nevydržíte viac, ako 1 až 2 sekundy. S pribúdajúcim časom váš PC sval zosilnie a vydržíte oveľa dlhšie.

Začleňte kegelové cviky do vašej rutiny a raz za dva dni cvičte po dobu 5 až 10 minút. Nie je dôvod nerobiť tak, keďže kegel môžete cvičiť prakticky kedykoľvek a kdekoľvek. Eventuálne môžete pritvrdiť a snažiť sa každú jednu kontrakciu udržať tak dlho, ako vládzete.

 

Zbavte sa predčasnej ejakulácie a zažite mnohonásobné orgazmy.

Akonáhle je váš PC sval dostatočne silný, získate možnosť vedome ovládať svoju ejakuláciu – čo znamená, možnosť oddialiť svoj orgazmus a tým dlhšie vydržať v posteli. Na to, aby ste do dokázali, musíte byť schopní udržať váš PC sval v kontrakcii aspoň po dobu 10 sekúnd. Akonáhle ste toho schopní, skúste na oddialenie ejakulácie použiť túto techniku:

Zatnite váš PC sval tesne pred momentom kedy “nie je návrat späť” – moment, kedy sa semeno začne pohybovať smerom k penisu a ejakulácia sa zdá nevyhnutná. Vydržte tak po dobu 10 sekúnd, alebo viac. Akonáhle akútna potreba ejakulovať odoznie, uvoľnite váš PC sval. To je všetko! Najťažšie na tomto celom je vybudovať si dostatočne silný PC sval, aby ste udržali ten tlak ejakulácie. Naučiť sa to trvá v závislosti od vašej šikovnosti niekoľko týždňov až mesiacov.

Mnoho mužov hovorí, že naučiť sa načasovať správny čas, kedy zatnúť PC sval je práve tou náročnou časťou. Vyžaduje to trpezlivosť, cvik, ale dá sa to a výsledky stoja za to.

 

Ostatné informácie o kegelových cvikoch

Kegelové cviky a zväčšenie penisu: Praktizovanie kegelových cvikov počas jelqingu a strečingu, alebo iného cviku na penis podporuje prúdenie krvi v penise a cviky sú tak sami o sebe efektívnejšie.

Kegelové cviky nie sú len pre mužov: Cvičiť ich môžu rovnako ženy. Nebojte sa a naučte vašu partnernu kegelovým cvikom. Zatnutie ženského PC svalu spôsobí, že sa jej vagína stane užšou čo vo výsledku zvýši pocit rozkoše ako jej, tak aj vám.

Kategórie:Články Cviky

Ostatní práve čítajú:


Priestor pre tvoje myšlienky:

Použitím tohto formulára, súhlasíte s uložením a spracovaním vašich údajov touto stránkou.
Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.