Pre lepší online zážitok používame cookies. Pomáhajú nám analyzovať návštevnosť, prispôsobiť reklamu a zvyšovať kvalitu služieb. Viac informácií a možnosti nastavenia tu.

Cvičenie penisu: Jelqing

Jelqing je základnym cvikom na penis určeným na predĺženie penisu popísaným snáď všade na internete. Popri stretch technike, kedy svoje penis naťahujete, sa jedná o druhé najbežnejšie a druhé najjednoduchšie cvičenie na penis.

 

Jelqing metóda krok za krokom

*UPOZORNENIE: Nezačínajte s jelqingom pred tým, ako si o ňom prečítate všetky tipy a upozornenia na tejto stránke.

 

1. Celý penis si natrite lubrikantom

2. Váš penis dostaňte do stavu, kedy bude v erekcii na 50-75%. Počas jelqingu by mal byť dostatočne poddajný na to, aby ste dokázalí s ľahkosťou dosiahnuť to, aby ním prúdila krv s pomocou dojivých pohybov.

ako-uchopit-penis-pri-jelq

(Ako vyzerá OK-uchop)

 

3. Použite váš palec a ukazovák, aby ste vytvorili OK-úchop. Umiestnite vašu druhú ruku okolo základne penisu tak blízko k lonovej kosti, ako je to možné.

4. S ľahkou silou v úchope pomaly prechádzajte od základne penisu k žaluďu. Efektívny úchop je dostatočne silný na to, aby ste pomocou neho dokázali presúvať krv v penise, ale nie je natoľko silný, aby vás bolel.

5. Zastavte sa, akonáhle dosiahnete žaluď (cez žaluď v žiadnom prípade nejelqujte). Práve ste dokončili prvý jelq. Každý jelq by mal trvať cca 2 až 3 sekundy.

 

jelqing

(prevedenie jelqingu na obrázku: palec (thumb) ukazovák (finger) a pohyb z dola hore)

Ako jelq vyzerá si môžete pozrieť taktiež na tomto videu. (POZOR: uvidíte prevedenie na skutočnom penise)

 

Čo je to Jelq? Skutočne funguje?

Jelqing cvik spočíva v tzv. OK úchope (zobrazenom na obrázku) a v následnom dojivom pohybe po penise smerom od základne penisu k žaluďu.

A teraz k otázke na to, či skutočne funguje a či vďaka tomu môže byť váš penis väčší… Odpoveď na túto často kladenú otázku je áno.

 

Na akom princípe fungujú Jelq cviky?

Vďaka tomu, že si dojivým pohybom tlačíte do vášho polostoporeného penisu krv, nútite ho tak rásť v hrúbke aj v šírke.

Funguje to ta, že dojivými pohybmi vytvárate tlak na penis, na jeho hladké svalstvo, krvné cievy a ostatné tkanivá. Postupom času stres vyvolaný pomocou dojivého tlaku donúti penis k zväčšeniu a predĺženiu. Je to podobný princíp, na akom funguje napríklad budovanie svalov.

Vďaka efektívnosti tejto metódy je jelqing esenciálnym cvikom každej cvičebnej rutiny na zväčšenie penisu. Nezáleží, ako dlho už s vaším penisom cvičíte a či cvičíte len s rukami, alebo používate aj pomôcky ako extender, alebo nie, jelqing by mal byť vždy súčasťou vašej rutiny.

 

Pred tým ako s jelqingom začnete

Pri jelqingu je nevyhnutná lubrikácia penisu. Najlepšie lubrikanty sú vodnaté, olejové lubrikanty a masážne oleje. Nikdy nepoužívajte tuhé, mazľavé lubrikanty od durexu a ani mydlo, pretože to často spôsobuje podráždenie a svrbenie. Môžete taktiež použiť detský olej.

Pokiaľ používate detský olej, nájdite si nejaký s obsahom vitamínu E a aloe, keďže je to dobré na pokožku a váš penis tak bude vyzerať zdravšie.

 

Správna tvrdosť erekcie počas jelqingu

Jelqing cviky prebiehaju v polotvrdom stave stoporenia. Nechcete, aby bol váš penis príliš tvrdý, pretože by to mohlo viesť k jeho poškodeniu, ani aby bol príliš mäkký, pretože jelqing by tak bol neefektívny.

Na tú správnu tvrdosť stoporenia použijem príklad. Predstavte si, že to megatvrdé stoporenie ktoré dostanete pri nahej Megan Fox vo vašej posteli je 100% a naopak, absolútne mäkký penis scvrknutý pri predstave nahej babky je 0%.

Správny moment je, keď je váš penis stvrdnutý tak na 50 až 75%. Väčšina mužov sa zhoduje na tom, že nižší level erekcie je prospešný pre dĺžku penisu a vyžší level erekcie je prospešný na väčšiu hrúbku penisu.

 

Na čo si dávať pozor

Začiatočníci sa často sťažujú, že sa im pri tomto cviku postaví penis do maximálnej erekcie. Pokiaľ sa vám to stane, prestaňte, až kým vaša erekcia neodíde a pokračuje potom. V žiadnom prípade však nemajte stres, po istom čase si zvyknete a svoju erekciu budete schopní ovládať.

 

Pozor, aby váš penis nevyzeral ako bejzbalová palica.

Je to minoritný problém, ale pri nesprávnom prevedení sa to môže stať, Nebojte sa, nestane sa tomu tak za jednu noc, ale tá možnosť tu je. Preto, aby ste podobným problémom predišli, si pozorne prečítajte všetky články o jelqingu a taktiež počas jelqingu si dajte pozor, aby ste dojili celý váš penis hneď od miesta, kde začína.

 

Môžem prevádzať jelq aj nasucho bez lubrikanta?

Dôvod prečo sa vo všeobecnosti odporúča jelqing s lubrikantom je, že suchý jelq je nepríjemný na pokožku.

Po tom, ako získate dostatočnú zručnosť a skúsenosti, môžete prejsť aj na suchý jelq, ale až do toho momentu je doporučený jelq iba s lubrikantom.

 

 

Kategórie:Články Cviky

Ostatní práve čítajú:


Priestor pre tvoje myšlienky:

Použitím tohto formulára, súhlasíte s uložením a spracovaním vašich údajov touto stránkou.
Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.